ایجاد « کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» نقش علمی ایران در منطقه را ارتقا می دهد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کنفرانس ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین افتتاح « کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو » در دانشکده علوم ارتبه همراهطات دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی گفت: تاسیس این کرسی نقش منطقه ای ایران در امور علمی و تحقیقاتی را ارتقا می دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛، دکتر منصور غلامی در این مراسم به همراه اشاره به اینکه در زمینه علم و دانش حرف های زیادی برای گفتن در دنیا داریم؛ گفت: ایران به همراه سابقه دیرین تمدنی خود ظرفیت های علمی و دانشی به همراهلایی دارد که میراث بشریت محسوب می شود و ما به همراهید از هر فرصتی برای انتقال میراث علمی خود به دنیا هستفاده کنیم.

وی تاکید کرد: از فرصت هایی که علوم و فناوری های ارتبه همراهطات در عصر حاضر برای ارتبه همراهط ملت ها فراهم کرده هست هستفاده کنیم.

دکتر غلامی به همراه اشاره به قدمت به همراهلای رشته علوم ارتبه همراهطات در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی و تواناییهای اعضای هیات علمی و محققان این دانشگاه گفت: انتخاب دانشگاه علامه برای ایجاد «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» انتخاب درستی بود.

وی به همراه تاکید بر نقش کرسی یونسکو در ارتبه همراهطات علم و فناوری» در افزایش توانمندی های دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی و دانشگاههای دیگر کشور از مسیر همکاری های بین المللی گفت: ایجاد این کرسی نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را در مسائل علمی افزایش می دهد.

در ادامه این مراسم، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی گفت: ایجاد «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» روز تاریخی برای دانشگاه علامه طبه همراهیی و تحولات علمی در ایران هست.

وی افزود: در گذشته علوم پایه و فنی و مهندسی و تحولات فناورانه را آغاز تحولات علمی در رشته های مختلف می دانستند ولی امروز این دانش ارتبه همراهطات هست که بر علوم سایه انداخته هست و توسعه این دانش آغاز توسعه سایر رشته ها محسوب می شود.

رئیس دانشگاه علامه طبه همراه طبه همراهیی اظهار داشت: اهمیت ارتبه همراهطات به لحاظ نظری آنقدر هست که بدون شناخت مدل ارتبه همراهطی رایج در یک جامعه نمی توان سایر ابعاد آن را شناخت.

در ادامه این نشست؛ دکتر حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به همراه اعلام اینکه «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» اولین کرسی یونسکو در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی و شانزدهمین کرسی این سازمان در ایران هست، ابراز امیدواری کرد که این کرسی از فعالترین کرسی های موجود در ایران به همراهشد.

وی به همراه اشاره اینکه ما فکر می کنیم سازمان یونسکو به تفاوت های فرهنگی و هنجارهای فرهنگی جوامع احترام می گذارد و در امور آموزشی و فرهنگی کشورهای عضو دخالت نمی کند؛ گفت: تاسیس این کرسی یونسکو در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی فرصتی برای ایران هست تا حرفان شنیدنی خودرا به گوش دنیا برساند.

دکتر هادی خانیکی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی و رئیس «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» نبز در این آیین گفت: نقش ارتبه همراهطات در دنیای امروز افزایش همگرایی ها هست و ما امیدواریم افتتاح این کرسی، ارتبه همراهط نهاد علم به همراه جامعه را در ایران تقویت کند.

وی افزود: افتتاح این کرسی فرصت تازه ای برای ایران هست تا از ظرفیت های جهانی برای توسعه دانشگاههای خود هستفاده کند.

دکتر محمد مهدی فرقانی رئیس دانشکده علوم ارتبه همراهطات در این آیین گفت: ارتبه همراهطات علم و فناوری را حوزه ای جدید و نوظهور هست که به همراهید از ان برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و تبدیل علم به فرهنگ هستفاده کرد.

دکتر جلالی نماینده دایم ایران در سازمان یونسکو نیز به همراه اشاره به اینکه ایجاد کرسی توسط سازمان یونسکو برای نزدیکی و افزایش کشورهای جنوب شکل گرفت گفت: بر اساس این کرسی ها کشورهای دارای کرسی در یک همکاری بین المللی برنامه های پیشنهادی خودرا در زمینه های خاص در سطح دنیا مطرح می کنند.

وی ایجاد کرسی سازمان یونسکو در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی را عاملی برای پیوند دانشگاههای ایران به همراه سایر دانشگاههای دنیا دانست و از آن به عنوان دریچه ای برای آشنایی دنیا به همراه توانایی های علمی ایران یاد کرد.

در ادامه این آیین خانم هستر لاروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در ایران نیز گفت: این دفتر امور کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان را برعهده دارد و ایجاد ««کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» می تواند همکاری های علمی ایران و این کشورها را افزایش دهد.

وی به همراه اعلام اینکه ایجاد کرسی توسط سازمان یونسکو در خلق ایده ای جدید آموزشی و پژوهشی و ارتقای علمی کشورها به همراه در نظر گرفتن تنوع های فرهنگی سودمند بوده هست گفت: هم اکنون ۷۳۵ کرسی یونسکو در جهان فعال هست که ۱۳۴ کشور را به هم پیوند می دهد.

پس از مراسم افتتاحیه، محل هستقرار «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» در دانشکده علوم ارتبه همراهطات دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی به همراه حضور وزیر علوم افتتاح شد.

اعطای نشان دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی به خانم لاروش، رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و دکتر جلالی، نماینده ایران در سازمان یونسکو بخشی دیگر از این آیین بود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا، رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و تعدادی از اساتید مطرح علوم ارتبه همراهطات همچون دکتر عاملی، دکتر شکر خواه و دکتر افخمی و اعضای هیات علمی دانشکده علوم ارتبه همراهطات از جمله شرکت کنندگان آیین افتتاح «کرسی ارتبه همراهطات علم و فناوری یونسکو» بودند.

م.ع ۱۳۶۰/ ع.ع ۱۳۵۷

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم