تجهیز زمین‌های فوتبه همراهل چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کنفرانس ها

دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: به همراه توجه به بحران کمبود آب در کشور، تجهیز زمین‌های فوتبه همراهل چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور یکی از اقدامات مدنظر هست که به همراه کمک دانشگاه‌ها، صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان به همراهید عملیاتی شود؛ چرا که این امر می‌تواند بخشی از کمبود سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه‌ها را جبران کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صدیقی در این مجمع که امروز چهارشنبه به همراه حضور اعضای هیئت رئیسه و رؤسای هیئت‌های هستانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در محل این وزارتخانه برگزار شد، به همراه بیان اینکه در عرصه ورزشی در چندسال اخیر مسیر صعودی داشته‌ایم، اظهار داشت: خوشبختانه به همراه تلاش‌های فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی و تلاش هیئت رئیسه این فدراسیون، موفقیت‌های قابل توجهی در زمینه ورزش دانشجویی کسب کرده‌ایم و برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل و کسب موفقیت‌های مطلوب، به همراهید تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی به همراه بیان اینکه در حوزه اعتبه همراهرات نیز علی‌رغم محدودیت‌ها، سال مالی گذشته را بدون بدهی به پایان رساندیم تصریح کرد: در سال گذشته اواخر بهمن ماه موفق شدیم پاداش قهرمانان یونیورسیاد را پرداخت کنیم و شاهد احساس رضایت در مجموعه ورزشکاران و دانشجویان به همراهشیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان به همراه اشاره به اینکه قرار گرفتن برنامه تربیت بدنی در قانون بودجه ذیل اعتبه همراهرات دانشگاه‌ها کار سترگی بود که انجام گرفت، افزود: همچنین به هیئت‌های امنا ابلاغ شد که نه تنها این اعتبه همراهرات کم نشود بلکه تلاش شود از سایر بخش‌ها نیز به این اعتبه همراهرات کمک شود و دانشگاه‌هایی که در این زمینه تلاش کرده و هزینه کنند و از بخش‌های دیگر به حوزه تربیت بدنی کمک کنند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
به گفته وی، فرهیخته‌ترین و مهم‌ترین بخش جوانان کشور، دانشجویانی هستند که مشغول تحصیل هستند و طبیعتاً حق دارند از اعتبه همراهرات ورزشی بهره‌مند شوند.
دکتر صدیقی افزود: همواره بر ورزش همگانی به عنوان رکن اصلی در ورزش دانشجویی تأکید داریم و تلاش‌های مطلوبی از جمله ایجاد اتاق‌های تندرستی و مراکز مشاوره تندرستی در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها انجام شده که می‌تواند به ورزش همگانی کمک شایانی کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان به همراه بیان اینکه افزایش سرانه فضاهای ورزشی دانشگاه‌ها از اولویت‌ههست، خاطرنشان کرد: هم اکنون سرانه مجموعه فضاهای سربسته و روبه همراهز در دانشگاه‌ها به بیش از ۲ متر مربع رسیده که نشان دهنده وضعیت نسبتاً مطلوبی هست.
دکتر صدیقی به همراه اشاره به اینکه المپیاد ورزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در دو بخش دختران و پسران امسال در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود، افزود: به همراه توجه به مشکلات راه، مسافت و حمل و نقل، خواهشم این هست که همگی در اعزام سالم و سلامت دانشجویان به المپیاد ورزشی دقت کافی داشته به همراهشید.
وی هیئت‌های هستانی ورزشی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی را به همراهزوان این فدراسیون دانست و تصریح کرد: هیئت‌های هستانی به همراهید تلاش کنند فدراسیون اهدافش را مطلوب‌تر به پیش برد. در سال گذشته مبه همراهلغ اندکی به هیئت‌ها کمک شد، ولی امیدوارم علی‌رغم محدودیت‌های مالی در سال جاری بتوانیم این حمایت‌‎ها را افزایش دهیم.
دکتر صدیقی بر هستفاده بهینه از عنصر تبلیغات تأکید کرد و افزود: به همراهید موفقیت دانشجویان را در سه سطح دانشگاهی، ملی و بین‌المللی به اطلاع مردم و سایر دانشجویان برسانیم؛ این امر به همراهعث ایجاد انگیزه بیشتر برای دانشجویان جهت ورود به عرصه ورزش و همچنین مسئولان به منظور حمایت بیشتر خواهد شد.
در این نشست دکتر دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دبیر، حسابرس و خزانه‌دار فدراسیون نیز گزارش‌های خود را به اعضای مجمع ارائه کردند.
در ادامه بودجه و تقویم فعالیت‌های فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی سال ۱۳۹۷، اساسنامه شورای عالی تربیت بدنی و ورزش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پیش نویس برنامه راهبردی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، چارت تشکیلاتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، آئین نامه هیأت های ورزشی هستانی مراکز آموزش عالی کشور و دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه کادر فنی و اجرایی جشنواره ها و مسابقات ورزشی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور مورد تصویب اعضا قرار گرفت.
در پایان این مجمع، از رؤسای هیئت ورزش‌های دانشگاهی هستان‌های کرمانشاه، زنجان، سمنان، فارس، گلستان و گیلان به عنوان هیئت برتر قدردانی شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم