توجه به آموزش های مهارتی در اولویت برنامه های وزارت علوم هست

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ کنفرانس ها

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: توجه به آموزش های مهارتی در اولویت برنامه های وزارت علوم هست و در یک سال گذشته برنامه های درسی دانشگاهها در رهستای مهارت آموزی بیشتر به دانشجویان مورد به همراهزبینی و به همراهزنگری قرار گرفته هست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی روز سه شنبه در چهارمین کنگره ملی آموزش‌های عالی مهارتی، فناوری و اشتغال در دانشگاه تهران اظهار داشت: بر اساس تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه کشور برای مهارت آموزی و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه ساماندهی آموزش عالی، وزارت علوم توجه به مهارت‌آموزی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده هست.

وی به همراه اشاره به اینکه دو مجموعه بزرگ و کارآمد، دانشگاه جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای ظرفیت‌های به همراهلقوه و به همراهلفعل ارزشمندی در زمینه مهارت آموزی دارند، تصریح کرد: به همراه برنامه ریزی وزارت علوم طرح مهارت آموزی به دانشجویان همه دانشگاه‌های کشورآغاز شده هست.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: طرح آشنایی دانشحویان به همراه مهارت‌های شغلی رشته‌های تحصیلی در ترم گذشته در دانشگاه علامه طبه همراهطبه همراهیی، به عنوان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور اجرا شد و در سایر دانشگاه‌ها نیز به اجرا در خواهد آمد.

وی ادامه داد: اشتغال‌پذیری و مهارت‌آموزی دردانشگاه جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای در مقایسه به همراه سایر دانشگاه‌ها که تحصیلات به مدارک سنتی منجر می‌شود مناسب‌تر به نظر می‌رسد و انتظار می‌رود که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علمی – کاربردی و فنی و حرفه‌ای، هم اشتغال داشته به همراهشند و هم کارآفرین به همراهشند.

وی افزود: کشور ما ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و به همراه مهارت آموزی به دانشجویان و برنامه ریزی های دقیق و البته همراهی و همکارهای نهادهای متولی امر اشتغال، می‌توان تاحد زیادی مشکل نبود اشتغال را برای جوانان حل کرد.

چهار مین کنگره ملی آموزش‌های عالی مهارتی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن در تالار علامه‌امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و سهم آموزش علمی کاربردی در نظام آموزش عالی، نقش آینده پژوهشی در آموزش عالی مهارت و فناوری، جایگاه صلاحیت حرفه‌ای در آموزش عالی مهارت و فناوری و کاربست پژوهش و فناوری در توسعه اشتغال از محورهای این کنگره هست.

م. ع ۱۳۶۰/‏‬ ع. ع ۱۳۵۷

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم