سرپرست وزارت علوم درگذشت هستاد و رئیس سابق دانشگاه مازندران را تسلیت گفت

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ کنفرانس ها

دکتر سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین دکتر فخرالدین اصغری آق‌مشهدی هستاد و رئیس سابق دانشگاه مازندران را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام تسلیت سرپرست وزارت علوم به شرح ذیل هست:

 

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ والاکرامِ

خانواده معزز هستاد فقید زنده یاد دکتر اصغری آقمشهدی

 

بسیار اندوهگینم که در ماتم فراق دوست گرانقدرم به همراه شما حرف می گویم. مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر اصغری آق مشهدی از اساتید ارجمند و از دانشگاهیان محبوب و گرانقدر دانشگاه مازندران بود که روزگار خود را به مجاهدت در سنگرهای مختلف گذراند. زمانی در جبهه دفاع مقدس از میهن و اسلام؛ و دورانی در سنگر علم آموزی و تحصیل و تدریس و پژوهش. یادگار ایام نخست برای وی افتخار جانبه همراهزی در راه خدا بود و میراث روزگار مجاهدت علمی وی دانشجویانی هست که از وی آموختند و از خرمن دانش او خوشه چینی کردند. همچنین آثار و مکتوبه همراهت قلمی ایشان که برای ما به یادگار مانده هست.

دوران ریهست ایشان بر دانشگاه مازندران همراه به همراه خاطراتی خوش از دوستان و نزدیکانی هست که افتخار همکاری به همراه این روحانی بزرگوار را داشته و از نزدیک شاهد خصائل نیکوی ایشان بوده اند.

به هر روی، تقدیر این بود که این هستاد ارزشمند و خوشنام، زودهنگام بساط از این دنیای فانی برچیند و رهسپار سرای جاودانی گردد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ دانشگاهیان کشور این فقدان دردناک را به شما و همه اهالی علم و فرهنگ هستان فرهیخته پرور مازندران تسلیت و تعزیت می گویم و از خداوند مهربه همراهن، آمرزش و آرامش برای روح بلند آن بزرگوار مسالت می نمایم.

یاد و نامش گرامی به همراهد

سید ضیاء هاشمی

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم