مراسم جشن دانش آموختگی دانشجومعلمان هستان گلستان به همراه حضور سرپرست وزارت علوم برگزارشد

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ کنفرانس ها

به همراه حضور دکتر سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر مهرمحمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان مراسم دانش آموختگی دانشجومعلمان هستان گلستان در پردیس حضرت امام خمینی(ره) گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ضیاءهاشمی در این مراسم گفت: دانشگاه یک نهاد ارزشمند و یک جایگاه رفیع و مقدس هست، جایگاه معلم نیز جایگاه ارزشمندی هست چون علم و دانش امری مقدس و ارزشمند هست.

سرپرست وزارت علوم افزود: دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان که تاکنون دانشجو بودند چون در پی معرفت و دانش بودند جایگاه رفیع و برجسته ای داشتند و امروز نیز که به عنوان معلم فعالیت جدید خودرا آغاز می کنند در جایگاه به همراهلاتر و ارزشمندتری قرار می گیرند.

دکتر هاشمی تاکید کرد: امروز کار معلمان بسیار ظریف و حساس هست و حتماً نسبت به قبل دشوارترهست برای اینکه دانشجویان ما نسبت به قبل پرسشگرتر و آگاه ترند و معلمان به همراهید علاوه بر عشق و انگیزه به همراهلا، دانش به‌روز تری داشته به همراهشند.

وی ادامه حرفان خود گفت: لازمه معلمی، داشتن عشق و علاقه هست و به معلمی نمی شود به عنوان یک حرفه و شغل نگاه کرد و همانطور که شهید والا مقام شهیدرجایی فرموده اند” اگر به عنوان شغل، به معلمی نگاه کنیم نمی توانیم ازاین شغل بهره کافی ببریم”.

سرپرست وزارت تاکید کرد: ارزش کار معلم به همراه حقوق و مزایای مادی قابل جبران نیست و هر حقوقی که به معلمان پرداخته شود نسبت به ارزش کار آنها ناچیز هست، ولی اگر به ارزش معنوی و اجتماعی کار معلمان که تعلیم و تربیت هست بنگریم آن موقع مشکلات موجود در این مسیر معلمی هموار خواهد شد.

دکتر هاشمی در پایان حرفان خود اظهار داشت: دانش آموزان تحت آموزش شما در واقع فرزندان شما هستند که زندگی آنها تحت تاثیر کار و تلاش شما خواهد بود و شما به همراهید آنها را برای زندگی در اجتماع آماده کنید.

در پایان این مراسم از دانش آموختگانی که در دوران دانشجویی خود در فعالیت های فرهنگی فعالتیت بیشتری داشتند به همراه اهدای لوح توسط سرپرست وزارت سایت رسمی شد.

گفتنی هست دکتر سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم برای حضور در مراسم افتتاح سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشوردر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به هستان گلستان سفر کرده بود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم